AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Z dnia: 2023-02-06

INFORMACJA OD ADMINISTRATORA CMENTARZA

Z dniem 1 stycznia 2023 roku ks. Prymas, Abp Wojciech Polak mianował nowego Administratora parafii św. Maksymiliana w Płonkowie, co za tym idzie także nowego Administratora cmantarza w Płonkowie. Został nim ks. Bogusław Krzemiński.

Jako nowy Administrator pragnę poinformować, że pracuję nad uzupełnianiem Cmentarnika, który obsługuje nasz cmentarz parafialny. Jest dużo zaległości związanych ze zmarłymi oraz pochówkami.

Przypominam, że postawienie nowego pomnika na cmentarzu, ekshumacja, likwidacja grobu czy pochówek lub dochowanie, zawsze wymaga pisemnej zgody Administratora Cmentarza. Jest to prawo państwowe, nie kościelne. Wszystko zawarte jest w regulaminie cmentarza. Admnistrator Cmentarza odpowiada za nieprawidłowości związane z pochowaniem zmarłych przed Sądem Administracyjnym.

Wszelkie samowole na cmentarzu będą korygowane. Dlatego zapraszam najpierw do sprawdzenia na stronie Cmentarnika, czy aktualne są wszystki dane naszych zmarłych. Jeśli tak nie jest, jakieś sprawy są nieuregulowane, zapraszam wszystkie osoby z zaświadczeniami do biura parafialnego lub kontaktu telefonicznego, by uzupełnić wszelkie zaległości.

ks. Bogusław Krzemiński

Administrator cmentarza w Płonkowie

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI

Z dnia: 2020-04-09

Informacja od Admnistratora Cmentarza

[ czytaj dalej ]


Zobacz wszystkie

Szukaj zmarłego

Szukaj grobu

KONTAKT

Parafia - Płonkowo

88-111 Rojewo

Płonkowo 31

tel. prywatny Ks. Administratora 604-572-001,

www.plonkowo.parafia.net.pl

Godziny otwarcia biura

Biuro Parafialne w Płonkowie w sprawach związanych z cmentarzem wtorek, środa, czwartek od 16:00 do 17:00.

Unsplashed background img 3