ZASŁUŻENI

Rozynek Ludgarda

GRÓB

A/11/1

( idź do grobu )

Radomski Alfons

Ksiądz Kanonik

Ks.Alfons Radomski urodził się 28 marca 1904 roku w miejscowości Międzyrzecz w Wielkopolsce, na terenie zaboru pruskiego. W Międzyrzeczu Wielkopolskim ukończył szkołę podstawową, a następnie gimnazjum. Kiedy przyszły ksiądz odkrył swoje powołanie do służby Bogu, rozpoczął studia w Seminarium Duchownym w niemieckiej miejscowości Fulda, niedaleko Frankfurtu nad Menem. Po ukończeniu studiów, w grudniu 1928 roku przyjął święcenia kapłańskie. Do końca marca 1932 roku był wikariuszem w Babimostach w Prałaturze Pilskiej. W marcu 1932 roku dekretem ks.Biskupa objął urząd proboszcza parafii w Wierzchucinie, który pełnił aż do nagłej śmierci w roku 1962.

GRÓB

A/12/1

( idź do grobu )

Radomska Gertruda

GRÓB

A/11/1

( idź do grobu )

Kobiela Oswald

Ksiądz Kanonik

Ks. Oswald Kobiela urodził się 28 listopada 1926 roku w miejscowości Czerniowce, Rumunia.
Święcenia kapłańskie przyjął 31 maja 1953 roku w Gorzowie Wielkopolskim z rąk Arcybiskupa Walentego Dymka.
Do 1957 pracował jako wikariusz w Szczecinie-Glinkach. Następnie zostaje mianowany administratorem parafii w Kołbaskowie. Z Kołbaskowa zostaje przeniesiony do Wołczkowa. W 1961 roku Ks. Oswald Kobiela jako administrator w Wołczkowie mianowany zostaje administratorem w Parafii Wniebowzięcia NMP w Czarnem. W Czarnem jest proboszczem od 28 grudnia 1961 roku do 6 sierpnia 1972 r. Od 10 października 1972 do 1981 jest proboszczem w Wierzchucinie. Przez wiele lat pełnił funkcję dziekana dekanatu łebskiego z siedzibą w Wierzchucinie. Zmarł 23 kwietnia 1981 roku,pochowany został na cmentarzu w Wierzchucinie.
Pogrzeb odbył się 27 kwietnia 1981 roku.

GRÓB

A/12/2

( idź do grobu )

Knut Agnieszka

Matka Księdza Tadeusza

GRÓB

A/11/3

( idź do grobu )

Knut Jan

Ojciec Księdza Tadeusza

GRÓB

A/11/3

( idź do grobu )

Cisowski Józef

Ksiądz Kanonik

Ks. Józef Cisowski urodził się 20 października 1932 roku w miejscowości Turza Wielka. W Turzy Wielkiej rozpoczął naukę, którą przerwała wojna. Okupację przeżył w Stryju. Po wojnie rodzina została przesiedlona do Kobylnicy, skąd dojeżdżał do Słupska by ukończyć szkołę podstawową i kontynuować naukę w szkole średniej i Niższym Seminarium Duchownym. W roku 1953 rozpoczął studia w Seminarium Duchownym w Gościkowie Paradyżu. Święcenia kapłańskie przyjął 19 czerwca 1960 roku z rąk biskupa gorzowskiego Wilhelma Pluty . 1 lipca 1960 - wikariusz parafii pw. NMP Królowej Polski w Lęborku. 8 marca 1962 - tymczasowy wikariusz administrator parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Konradowie, z rezydencją w Drzewcach Starych. 18 luty 1963 - tymczasowy wikariusz parafii Połczyn Zdrój 1 lipca 1963 - wikariusz parafii pw. Niepokalanego Serca NMP w Szczecinie Glinkach. 1 lipca 1964 - wikariusz parafii pw. św. Minulfa w Kostrzynie 1 lipca 1967 - wikariusz w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Nowogrodzie 1 września 1970 - wikariusz parafii pw. św. Michała Archanioła w Karlinie 1 lipca 1972 roku - wikariusz parafii pw. św. Ottona w Słupsku. 28 czerwca 1974 - administrator parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Ostrowicach 29 sierpnia 1974 - wizytator dekanalny do spraw katechizacji oraz duszpasterstwa dzieci i młodzieży 8 września 1977 - wicedziekan--em dekanatu drawskiego 27 kwietnia 1981 - wikariusz zarządca parafii Wierzchucino 2 września 1981 - administrator parafii Wierzchucino 14 maja 1986 roku biskup koszalińsko-kołobrzeski Ignacy Jeż odznaczył go tytułem kanonika honorowego. 24 kwietnia 1987 roku mianowany został wicedziekanem dekantu łebskiego, a 23 października 1989 roku dekanalnym wizytatorem nauki religii. 31 grudnia 1989 roku został zwolniony z obowiązków wicedziekana dekanatu łebskiego, a 23 lutego 1995 roku z obowiązków dekanalnego wizytatora nauki religii. Ks. Józef Cisowski zmarł 1 października 2004 roku. Uroczystościom pogrzebowym w dniu 7 października 2004 roku przewodniczył biskup diecezjalny Jan Bernard Szlaga, przy udziale 50 kapłanów.

GRÓB

B/10/1

( idź do grobu )

Szukaj zmarłego

Szukaj grobu

KONTAKT

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

84-113 Wierzchucino

ul. Abrahama 18

tel. 58 673 50 35

pwierzchucino@diecezja-pelplin.pl

Unsplashed background img 3