O CMENTARZU

O CMENTARZU

Cmentarz istnieje od 1913r, najpierw jako ewangelicki, od 1919r jako cmentarz katolicki. Pierwszy pochówek odbył się w 1923 r sp. Magdaleny Mirocha. W 1938r postawiono dębowy krzyż wykonany przez Maksymiliana Gałkę. Obowiązki grabarza pełnił Arach Julian.Cmentarz został ogrodzony w 1955r za ks. Popielasa. W 1954r zbudowano słupy w bramie wejściowej i ustawiono 30szt krzyży z imionami i nazwiskami i pięknymi napisami. Krzyże wykonał Stanisław Kozłowski.
W 1955r cmentarz został uroczyście poświęcony liturgicznie i od tego czasu prowadzona była kronika. Cmentarz utrzymywany był z dobrowolnych składek mieszkańców aż do lipca 2021r .Od tej daty cmentarz jest własnością Gminy Nakło , zarządcą jest Burmistrz, a administratorem sołtys, u którego znajduje się kronika cmentarza oraz księgi zmarłych do wglądu.


AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Z dnia: 2022-01-03

Informacja segregacja odpadów na cmentarzu.

Do zbierania odpadów segregowanych służą kolorowe pojemniki: - Pojemnik zielony: przeznaczony na opakowania szklane – butelki, słoiki, - Pojemnik żółty: przeznaczony na folię opakowaniową, worki, reklamówki, butelki z tworzyw sztucznych, - Pojemnik niebieski: przeznaczony na tekturę, papier, karton, - Pojemnik brązowy: przeznaczony na uschnięte, zwiędłe kwiaty, liście, części roślin, gałązki. Zużyte znicze, wypalone wkłady do zniczy, wieńce ze sztucznych kwiatów są odpadami poużytkowymi. W związku z tym należy je gromadzić w pojemniku przeznaczonym do zbierania odpadów niesegregowanych (zmieszanych). Odpady te nie nadają się do recyklingu. [ czytaj dalej ]

Z dnia: 2021-10-05

Sprawy organizacyjne

[ czytaj dalej ]

Zobacz wszystkie aktualności

Szukaj zmarłego

Szukaj grobu

Interaktywna mapa cmentarza

Błąd ładowania mapy

KONTAKT

Administrator cmentarza:

kom. 887 082 789

email: cmentarz.suchary@gmina-naklo.pl

Unsplashed background img 3

KONTAKT

Administrator cmentarza:

kom. 887 082 789

email: cmentarz.suchary@gmina-naklo.pl

Unsplashed background img 3